Bez kategorii

Jak znaleźć najlepszą karmę dla psa?

Wybór karmy dla psa to nie lada wyzwanie. Jest to trudne zadanie nie tylko dla początkujących opiekunów, ale nawet doświadczonych miłośników zwierząt potrafi przyprawić o ból głowy. Nie pomaga też mnogość karm dostępnych na rynku. Jak więc dobrać pokarm dla swojego psa tak aby zaspokoić wszystkie jego potrzeby? I czy istnieje karma idealna? O tym wszystkim poniżej!

Spis treści

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla psa?

Jakie składniki i wartości odżywcze są mile widziane?

Jak dobrać karmę odpowiednią dla danego psa?

Karma dla psów alergików.

Karma dla psów pracujących.

Dlaczego karma z mięsa z dziczyzny to dobry wybór?

Podsumowanie.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla psa?

Odpowiednio dobrana karma dla psa musi przede wszystkim zaspokajać potrzeby naszego pupila co do składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju, wzrostu i utrzymania właściwej kondycji. Absolutnie nie może ona zawierać w swoim składzie elementów, które działają na niekorzyść naszego przyjaciela. Odpowiednia karma powinna cechować się wysokiej jakości składnikami i być odpowiednio strawna, nie powodując problemów żołądkowych. Do tego musi ona psu smakować. Na nic zda się najlepsza jakościowo i składowo karma, jeśli psiak nie będzie chciał nawet na nią spojrzeć. Ważnym aspektem, już bardziej z punktu widzenia właściciela, jest cena oraz dostępność karmy.

Jakie składniki i wartości odżywcze są mile widziane?

Każda karma, która jest podstawą diety i podawana jest codziennie musi mieć oznaczenie „pełnoporcjowa”. Dzięki temu wiadomo, że posiada ona takie składniki i wartości odżywcze, które pozwolą na zaspokojenie wszystkich psich potrzeb. Warto wybrać karmę bez mieszanek kostnych i innych sztucznych zapychaczy, które nie mają dobrego wpływu na zdrowie zwierzaka.

Jeśli w składzie karmy występuje mięso mięśniowe to świetnie. Jest to świetne źródło nie tylko białka, ale również fosforu, a do tego bogate jest w witaminy z grupy A oraz B, a także w kwas foliowy i takie minerały jak: selen, sód, potas, cynk czy magnez.

Jak dobrać karmę odpowiednią dla danego psa?

Każdy pies w zależności od rasy, wieku, wielkości, alergii czy chorób będzie potrzebował innych składników odżywczych, które zapewnią mu zdrowie i witalność. Duża wartość energetyczna będzie szczególnie ważna przy szczeniętach, które są w intensywnej fazie swojego rozwoju.  Psi seniorzy z kolei ze względu na swój spowolniony metabolizm muszą otrzymywać karmę, która będzie dla nich łatwo trawiona oraz przyswajalna.

Świetnym wyborem są karmy z dziczyzną. Wartości odżywcze mięsa z dziczyzny są nieocenione i potrafią zapewnić wysoką wchłanialność składników odżywczych, regulować poziom cholesterolu, zaspokoić zapotrzebowanie na mikroelementy, a do tego ma mniej tłuszczu niż pozostałe mięsa hodowlane.

Karma dla psów alergików

Psi alergicy potrzebują specjalnego traktowania i odpowiedniego żywienia, które będzie odpowiedzią na ich delikatny układ pokarmowy. Decydując się na mięso z dziczyzny ma się pewność, że karma ta jest odpowiednio strawna i nie nadwyręży żołądka psiego przyjaciela. Do tego mięso te bogate jest w aminokwasy, mikroelementy i jest mniej tłuste niż inne rodzaje.

Karma dla psów pracujących

Psy pracujące i takie o dużej aktywności fizycznej muszą otrzymywać posiłki wysokoenergetyczne, łatwo strawne i wysoko jakościowe, ponieważ ich układ pokarmowy nie może być przeciążany. Dodatkowo karma ta musi być bogata w białko, które jest niezbędne do prawidłowej regeneracji organizmu po wysiłku. Nie mniej ważne jest, aby dieta psa pracującego obfitowała w składniki mineralne oraz witaminy. W przypadku takich psiaków konieczna jest również dodatkowa suplementacja. Karmy z dziczyzną w przypadku takich psów również sprawdzą się wyśmienicie. Wysoka jakość i wchłanialność składników mineralnych pochodząca z przebadanego mięsa, które nie jest dodatkowo modyfikowane oraz brak sztucznych zapychaczy, jest doskonałym wyborem dla psów pracujących.

Dlaczego karma z mięsa z dziczyzny to dobry wybór?

Karma z wysokiej jakości mięsa z dziczyzny będzie świetnym wyborem żywieniowym dla każdego psa. Przede wszystkim jest dostarcza organizmowi zwierzaka odpowiedniej porcji białka. Dzięki temu psi organizm ma zapewniony niezbędny budulec, jest to istotne niezależnie od wieku zwierzaka, a także potrzebną do życia energię.

Dodatkowo pokarmy z dziczyzny to prawdziwie bogactwo minerałów, które odpowiadają za prawidłowo działające funkcje obronne, stymulują układ odpornościowy i dodatkowo biorą udział w procesach regulujących funkcje skóry. Nie można również zapomnieć o witaminach, dzięki którym pupil będzie długo cieszył się dobrym samopoczuciem.

Karmy z dziczyzną nie posiadają w swoim składzie zbóż, są bez podrobów, mają prozdrowotne działanie, a wysokojakościowe składniki pozwalają na prawidłowy wzrost, funkcjonowanie i utrzymanie dobrego zdrowia u psa.

Podsumowanie

Chcąc utrzymać swojego psiego przyjaciela w dobrym zdrowiu, odpowiedniej kondycji powinno się starannie wybrać rodzaj i formę podawanej karmy. Jej wybór musi być uzależniony indywidualnych potrzeb oraz preferencji zwierzaka. Prawidłowo dobrana karma musi być chętnie przez psiaka jedzona i dobrze na niego wpływać. Warto wiec wybierać karmy wysokojakościowe, które stworzone są z nieprzetwarzanych składników, nie posiadają sztucznych i niepotrzebnych zapychaczy, a do tego powstały z poszanowaniem natury.