Bez kategorii

Dziczyzna w żywieniu psów

Każdy właściciel psa doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak poważny wpływ na zdrowie i kondycję czworonogów ma żywienie. Metod żywienia i bilansowania diety u psów jest wiele. Niewątpliwie jednak podstawą psiej diety jest i powinno być mięso. W czasach, kiedy zwierzęta w dużej mierze hoduje się przemysłowo trudno wybrać gatunek bezpieczny i zdrowy. Coraz więcej właścicieli psów, dla których zdrowie pupila ma znaczenie stawiają na dietę bogatą w dziczyznę. Warto przekonać się dlaczego warto żywić psa karmą z dziczyzną.

Deer Dog oferuje szeroką gamę pełnowartościowych karm dla psów oraz zdrowych przekąsek uzupełniających dietę, których głównym składnikiem jest dziczyzna. Brak bezwartościowych wypełniaczy i odpowiednio zbilansowany skład sprawiają, że jest to najlepszy wybór dla psich przyjaciół.

W poniższym artykule można przeczytać o walorach żywieniowych dziczyzny, a w szczególności:

 • Co odróżnia dziczyznę od innych mięs,
 • Mięso wolne od antybiotyków i szkodliwych substancji,
 • Skład ułożony przez naturę – dziczyzna, najzdrowsze z mięs,
 • Dziczyzna najlepszy wybór dla każdego psa,
 • Dzik – mięso dla wymagających psów,
 • Dziczyzna w żywieniu psa – jeleń,
 • Bażant – prosty wybór dla zdrowia psa.

Co odróżnia dziczyznę od innych mięs

Chcąc dać psu to co najlepsze warto zacząć od podstaw czyli od żywienia i wiedzy o produktach, którymi karmimy zwierzęta. Dzikie bażanty, jelenie i dziki nie są pierwszą myślą, jaka pojawia się w związku z dietą psa. Szczególnie psa małej rasy. Jest to błąd, to właśnie dziczyzna i karma z dziczyzną jest najlepszym wyborem dla każdego psa, niezależnie od rasy i wieku.

Zaczynając od podstaw warto wymienić podstawowe zalety dziczyzny. Bez wątpienia jest dziczyzna lepsza niż mięso zwierząt hodowlanych. Powodów i argumentów przemawiających na korzyść dziczyzny jest wiele, oto kilka z nich:

 • jest wolna od antybiotyków,
 • brak w niej chemicznych substancji zawartych w karmie przemysłowej zwierząt hodowlanych,
 • jest bogata w składniki odżywcze, minerały i witaminy,
 • cechuje ją niska zawartość tłuszczy.

Warto przeanalizować zalety jedzenia dziczyzny przez czworonogi. Karma z dziczyzną z pewnością pozytywnie wpłynie na zdrowie psa. Warto poznać silne argumenty jakie wskazują, że dziczyzna w żywieniu psa powinna być jak najczęściej obecna.

Mięso wolne od antybiotyków i szkodliwych substancji

Tym, co najsilniej przekonuje właścicieli psów, że jest dziczyzna lepsza niż mięso zwierząt hodowlanych jest świadomość, że dzikie zwierzęta takie jak dziki, jelenie czy bażanty żywią się zgodnie ze swoją naturą. Korzystają z bogactw jakie daje im las i naturalne środowisko. W przeciwieństwie do zwierząt hodowlanych nie są karmione wysoko przetworzoną karmą, dzięki której w szybkim, nienaturalnym tempie przybierają na wadze, aby jak najszybciej móc stać się pożywieniem.

Dzikie zwierzęta żyją w zdecydowanie innych warunkach niż zwierzęta hodowlane. Odbija się to na ich zdrowiu, a co za tym idzie na wartości odżywczej mięsa. Dziczyzna uznawana jest za najzdrowsze z dostępnych mięs. Dodatkowo, nie wspiera przemysłowego chowu zwierząt, który ma negatywny wpływ nie tylko na zdrowie spożywających takie mięso ludzi i zwierząt, ale także na środowisko naturalne.

Skład ułożony przez naturę – dziczyzna, najzdrowsze z mięs

Jednym z powodów dlaczego warto żywić psa karmą z dziczyzną jest skład mięsa dzikich zwierząt. Warto poznać najważniejsze zalety i skład dziczyzny, aby zyskać pewność, że warto podać psu karmę z dziczyzną.

 • Dziczyzna zawiera dużo łatwostrawnego białka,
 • jest źródłem aminokwasów egzogennych,
 • wyróżnia ją dobra proporcja nienasyconych i nasyconych kwasów tłuszczowych,
 • dziczyzna jest mięsem chudym,
 • niski poziom cholesterolu,
 • jest doskonałym źródłem witamin B2, B5, B6,
 • zawiera znaczne ilości potasu, magnezu, fosforu, wapnia i żelaza,
 • przyjęte jest, że w dziczyźnie jest prawie cztery razy więcej witamin i składników mineralnych niż w mięsie zwierząt hodowlanych.

Walory zdrowotne dziczyzny wynikają przede wszystkim z diety zwierząt łownych. Świeże rośliny i pożywienie zdobywane zgodnie z rytmem pór roku wpływa nie tylko na smak mięsa dzikich zwierząt, ale także na wartość odżywczą tego mięsa. Żywność wolna od pestycydów, antybiotyków i nawozów to w dzisiejszych czasach rzadkość. Karma z dziczyzną to najlepszy wybór dla właścicieli psów dbających o ich dietę i zdrowie.

Dziczyzna najlepszy wybór dla każdego psa

Dbając o zdrowie psa należy zacząć od jego diety. Powinna być ona pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Karma z dziczyzną polecana jest dla wszystkich psów, niezależnie od rasy i wieku. Warto dodać, że dziczyznę poleca się także psom wymagającym specjalnej diety:

 • szczeniakom,
 • alergikom,
 • seniorom.

Szukając powodów, dlaczego warto żywić psa karmą z dziczyzną należy podkreślić, że poleca się ją psom, u których w badaniach wykryto niedobory witamin oraz anemię. Mają na to wpływ walory zdrowotne karmy z dziczyzną. Dzik, jeleń czy bażant powinny znaleźć się w diecie psa, który ma problemy z alergiami skórnymi i pokarmowymi. Znając zalety karmy dla zwierząt z dziczyzny nie trzeba dłużej przekonywać, że jest dziczyzna lepsza niż mięso zwierząt hodowlanych.

dzik

Dzik – mięso dla wymagających psów

Decydując się na wybór karmy dla psa warto pamiętać, jak korzystny wpływ ma dziczyzna w żywieniu psa. Mięso z dzika jest tego doskonałym przykładem. Polecana jest dla psów niezależnie od tego, jak wymagająca jest jego dieta. Mięso z dzika zalecane jest przy alergiach pokarmowych i niedoborach żelaza. Dzik jest mięsem zdecydowanie chudszym od wieprzowiny, mięso z dzika wyróżnia także niski poziom cholesterolu. Stosuje się karmę z dziczyzną u psów, które z różnych względów powinny szczególnie dbać o wagę.

Naturalny skład jaki posiada dobrej jakości karma z dziczyzną Deer Dog Dzik z topinamburem to gwarancja zdrowia i zadowolenia psa. Monoproteinowa karma o wysokiej zawartości mięsa dzika, roślin i ziół, bez dodatku zbóż czy mączki kostnej to doskonały wybór dla osób zdających sobie sprawę jak ważną kwestią w opiece nad psem jest jego dieta.

Jeleń
Jeleń

Dziczyzna w żywieniu psa – jeleń

Jelenina to bogate źródło witamin z grupy B, a także minerałów, których zawiera czterokrotnie więcej niż mięso zwierząt hodowlanych. Niska zawartość tłuszczu, typowa dla dziczyzny sprawia, że karma z mięsem jelenia daje psu energię do aktywności, a jednocześnie nie zwiększa ryzyka nadwagi. Wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych jaką posiada karma z dziczyzną wpływa na kondycję sierści psa. Dodatkowo zapobiega chorobom skóry oraz wspiera leczenie alergii skórnych.

Warto podkreślić, że odpowiednia dieta to także lepsza odporność. Karma z dziczyzną Deer Dog Jeleń z miętą to doskonały wybór dla psów o szczególnych wymaganiach żywieniowych. Zawiera dużo mikroelementów i minerałów. Fakt, że jeleń żywi się roślinnością leśną, taką jak grzyby, runo leśne czy zioła wpływa nie tylko na smak mięsa, ale przede wszystkim na jego właściwości odżywcze.

Bażant

Bażant – prosty wybór dla zdrowia psa

Mięso bażanta jest jednym z wyborów dokonywanych przy wyborze mięs najlepszych do żywienia zwierząt. Za tym, że jest dziczyzna lepsza niż mięso zwierząt hodowlanych przemawiają fakty. Dotyczy to także ptactwa. Bażant jest zdecydowanie lepszym wyborem niż kurczak czy nawet indyk.

Karmę z dziczyzną Deer Dog bażant z jeżyną, marchwią, suszoną śliwką i amarantusem wyróżnia naturalny i zbilansowany skład. Dzięki temu jest to karma pełnowartościowa, którą poleca się psom w każdym wieku. Bogate w witaminy i minerały, a jednocześnie niskokaloryczne mięso bażanta zdecydowanie warto włączyć do psiej diety.

Zdrowe, zbilansowane i naturalne pożywienie jest ważne nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Właściciele świadomi potrzeb żywieniowych psów coraz częściej podejmują świadome decyzje. Karma dla zwierząt z dziczyzną do doskonały wybór – brak sztucznych dodatków i mięs zwierząt hodowlanych z pewnością pozytywnie wpłynie na zdrowie, kondycję i wygląd psich pupili. Zakup najwyższej jakości karmy jest najlepszym sposobem aby codziennie okazywać psom naszą troskę.